Závěsy s očky

Závěsy s očky na kroužcích jsou nejklasičtějším způsobem zavěšení dekorativních závěsů. Průměr prstenu 4cm, šířka zpevňujícího pásku 10cm. Jsou umístěny nad oknem.

Průchodkové závěsy

Zvyšte estetickou přitažlivost a funkčnost jakéhokoli vnitřního prostoru pomocí průchodkových závěsů, luxusního řešení zakrytí oken, které spojuje inovace s osvědčenými principy designu. Průchodkové závěsy, které se skládají z vysoce kvalitní látky provlečené hladkými kovovými očky, nabízejí bezchybný, zvlněný závěs, který dodává jak vizuální hloubku, tak hmatovou bohatost do každé místnosti. Tyto pečlivě vytvořené úpravy oken poskytují bezproblémovou filtraci světla, zlepšují atmosféru a zároveň nabízejí výjimečné soukromí. Jejich neodmyslitelná odolnost pramení z robustních evropských komponent, zatímco snadná instalace umožňuje přímé přizpůsobení a bezproblémovou integraci se současnými nebo tradičními designovými motivy. Pečlivě zpracované závěsy s průchodkami jsou příkladem optimální směsi elegance, odolnosti a funkční účinnosti a proměňují pouhá okna v podmanivá ohniska. Zkontrolujte více:

Průchodkové závěsy

Závěsy s očky

Vlastnosti okrasných závěsů s očkem a síťových závěsů

Rozdíly v tloušťce ovlivňují funkci závěsů; mohou nahradit závěsy a propustit do místností více světla. Rozdíly v tloušťce také znamenají, že závěsy lze použít i v místnostech s menším prostorem. Vzhledem k tomu, že závěs vytváří kolem okna něco jako rám a nelze jej začlenit do jeho prostoru, měly by se v menších interiérech používat jemnější a hladší látky, zbavené vzorů .

Materiály a barvy

Nabídka dekoračních látek na záclony je velmi rozsáhlá. Volba se vztahuje na barvy, tloušťku materiálu, textury a ornamentální vzory. Všechny tkaniny jsou přírodní. Jsou také vysoce kvalitní. Nabídka závěsů na míru navíc umožňuje přizpůsobit je oknům různých, včetně nestandardních, rozměrů.

Pokud se však mají dekorativní závěsy objevit v menších interiérech, vyplatí se zvolit hladký materiál, bez ozdobných vzorů a dekorací. Barvy by zde navíc měly být světlejší, aby se co nejvíce zamezilo optickému efektu zmenšení místnosti.
Záclony na kroužcích

Jemnější a lehčí látky dobře poslouží i v místnostech, jako jsou obývací pokoje (často spojené s kuchyní), tedy tam, kde potřebujeme přes den hodně světla. Tento typ látky ztlumí světlo a zastíní interiér, ale zcela neodřízne sluneční paprsky. Na druhou stranu, silnější látky budou dobře fungovat tam, kde by mělo být světlo blokováno, např. v ložnici. Nejen, že potřebuje více chlazení (ochranu před sluncem během dne), ale také odříznout proud umělého světla v noci.

Ve velkých prostorech můžete bezpečně použít materiály v tmavších barvách, které se vyznačují hustou texturou a/nebo dekorativními vzory. Ve velké místnosti závěs nezmenší svůj rozměr, díky čemuž bude prostor teplejší a útulnější. Tím spíše, že takové závěsy jsou často ve dne zcela roztažené; prostor okna je otevřený a interiér je plný světla.
Vlnité závěsy na míru

Závěsové systémy pro trubkové závěsové tyče

Trubkové záclonové tyče jsou nejklasičtějším způsobem zavěšení dekorativních závěsů. Jsou umístěny nad oknem. Vyznačují se vysokou kvalitou a minimalistickým designem. Podporují materiál záclony a zároveň s ním díky svým klasickým barvám splývají. Je přirozené, že na denní bázi lze závěsy často otevírat a zavírat; Proto je třeba při jejich nákupu vhodně změřit délku. V ideálním případě by měly končit asi 1,5 cm nad podlahou. Průchodky usnadňují otevírání a posouvání. Závěsy na průchodkách jsou závěsy s kovovými kroužky všitými do otvorů, díky kterým se to celé snadno nasune přes garnýž.

Dodatečné informace

Jak měřit
Záclony se měří v metrech; po našpendlení na kroužky nebo háčky Microflex bude celek dvakrát menší. Kroužky (vodítka) mají průměr 4 cm, sada obsahuje 6 kroužků na 1 metr. Při měření je třeba vycházet z toho, že závěs by měl končit 1,5 cm nad podlahou. Při zasouvání/vysunování se tak dno neušpiní.

Jak vybrat barvu
Záclony mohou mít funkci zatemnění, pak můžete zvolit tmavší barvy a silnější texturu látky. Mohou fungovat i jako závěsy a pak se šijí z jemných a průhledných materiálů. Výběr často závisí na funkci místnosti, například v ložnici budete potřebovat více zatemnění a v kuchyni nebo v obývacím pokoji - menší. Barvy závěsů také závisí na tom, jak je interiér uspořádán; tento styl může ovlivnit barvu, texturu látky nebo výběr látky se vzorem. O barvě může rozhodnout i velikost interiéru; v těch menších by se neměly objevit rolety v tmavých barvách, protože je mohou opticky zmenšit.

Jak namontovat
Závěsy lze zavěsit na trubkové garnýže nebo speciální háčky Microflex. V obou případech bude látka esteticky příjemná. V naší prodejně jsou také elektrické garnýže, které výrazně usnadňují posouvání závěsů. To bude zvláště důležité v případě velkých velikostí objednaných záclon a kdy látka, ze které mají být ušity, bude tlustá, a tedy i těžší.

Jak čistit
Záclony lze prát v pračce a následně žehlit - dle návodu umístěného na látce. Pro nadměrné záclony/záclony, které nelze prát v pračce, využijte službu praní prádla.

Proč koupit závěs v internetovém obchodě Knall?

Náš internetový obchod nabízí zákazníkům výjimečný způsob, jak si vyzdobit interiér svého domova. Velká většina našich produktů, včetně ramínek na záclony, elektrických garnýží na záclony a hlavně nových záclon samotných, díky tomu si každý náš zákazník bude moci pořídit perfektní záclony pro sebe. S výrobky na míru přicházejí další výhody - díky široké paletě barev dokážeme dokonale sladit barvy s interiérem. K našim produktům není problém zakoupit záclonové doplňky.