Pergoly

Pergoly se střechou – altány na terasu nebo zahradu, vyrobené z hliníku

Pergoly

Terasové zahradní pergoly - charakteristika

Konstrukce pergol dostupných v internetovém obchodě Knall je vyrobena z extrudovaných hliníkových profilů a ocelových prvků. Extrudovaný hliník je vysoce odolný vůči povětrnostním vlivům (déšť, sluneční záření), a proto si dlouhodobě zachovává své estetické kvality. Střecha je stahovací nebo z pohyblivých lamel (elektrické ovládání); jejich nastavením do správné polohy, změnou úhlu sklonu zateplíte místo pod pergolou. Pergola je navíc vybavena integrovaným odvodňovacím systémem.

Přednosti a design pergoly

Výhody pergoly souvisí především s tím, že umožňuje vytvořit další a krytý prostor na zahradě nebo nad terasou. Díky tomu získáte další prostor na zahradě, ve kterém se můžete zdržovat jak v horkém počasí, tak i v dešti. Pokud dvorní terasa nemá zastřešení, ideálním řešením bude použití pergoly. Díky němu vznikne přímo u domu zastřešené místo, kde budete moci bez problémů trávit čas i v době, kdy venku není příliš příznivé počasí - déšť, vedro. Nástěnná pergola je také velmi dobrým řešením pro stravovací provozy; s jeho použitím snadno a rychle vytvoříte útulnou kavárenskou zahrádku.
Pergola na zastřešené terase

Druhou variantou produktu je samostatně stojící pergola, kterou lze umístit kdekoli na zahradě. Výhody jsou zde totožné - získání prostoru, kde můžete zůstat venku za nepříznivého počasí. Nechybí ani možnost modulárního rozšíření, takže lze zvětšit plochu pod střechou.

Konstrukce terasových pergol může také vytvořit úžasnou zahradní dekoraci, pokud jsou kolem ní květiny, popínavé rostliny nebo jsou na ní umístěny doplňkové osvětlovací prvky. V nabídce zahradních prodejen můžete najít mnoho rostlin, jejichž růst nezabere mnoho času, takže na efekt zelené dekorace pergoly nebudete muset dlouho čekat. Vybrat si můžete i rostliny, které nevyžadují zvláštní péči a pro zachování jejich estetiky nemusíte být zkušeným zahradníkem.
nástěnné pergoly na míru

Díky pergole můžeme lépe využít plochu mimo dům. Vytváří i střechu pro velké plochy (díky možnosti kombinace modulů). Terasové pergoly dostupné v prodejně Knall jsou lakované práškovou barvou v libovolné barvě z palety RAL uvedené při objednávce. Díky rozsáhlé paletě nebude celá konstrukce kazit vzhled vaší domácí zahrady / kavárny tím, že neladí s fasádou, ale snadno zapadne.

Boční okenice lze použít jako doplněk k pergolám. Navíc omezí proudění slunce pod střechu a zajistí soukromí. Navíc chrání i před lehkým deštěm. Pergolu před deštěm chrání také okapy, které odvádějí vodu k vnějším sloupům.

Prodejna Knall má vlastní výrobní a logistické zázemí, proto zajišťuje nejkratší možné dodací lhůty. Je však třeba poznamenat, že montáž konstrukce, zejména samostatně stojící konstrukce, může vyžadovat dodatečnou přípravu podkladu. Terasové pergoly se vyznačují estetikou a solidním zpracováním; má nejvyšší třídu odolnosti proti větru 3. V popisech jednotlivých výrobků je uvedena informace, zda je pergola vyráběna na rozměr uvedený při objednávce nebo se jedná o hotový výrobek konkrétních rozměrů.

Terasové pergoly se liší rozměry a typem zastřešení. Všechny jsou vybaveny LED osvětlením

Dodatečné informace

Jak měřit
Pergoly dostupné v našem obchodě vyrábíme v uvedených rozměrech nebo si je můžete objednat na míru (maximum je uvedeno v popisu produktu). V popisech jednotlivých produktů naleznete informace o výběru velikostí. Požadovanou velikost uveďte při objednávce. Pergoly lze uspořádat modulárně a zvýšit tak jejich dosah.

Jak vybrat barvu
Pergoly se vyrábí ve dvou typech: nástěnné nebo volně stojící. Barva pergoly na pergole, určené k zastřešení terasy, by měla být sladěna s barvou fasády domu. Díky tomu bude nejen funkční, ale s budovou vytvoří i estetický celek. Na druhou stranu volně stojící pergola může stát kdekoli na zahradě a i zde může být barva fasády budovy klíčem k výběru barvy (například pokud je pergola umístěna v její blízkosti). Vybrat si můžete i barvu, která ladí se zelení rostlin, aby pergola pěkně splynula se zahradou.

Jak namontovat
Montážní návod pergoly je dostupný v záložce Montážní návod. Instalace může vyžadovat vhodnou přípravu povrchu. Proto můžete zvážit nasazení profesionálního montážního týmu.

Jak čistit
K čištění konstrukce pergoly je nejlepší použít tlakový čistič, který nečistoty důkladně zbaví. Před čištěním je nutné střechu srolovat. Nečistoty ze střechy, např. suché listí nebo větvičky, lze odstranit kartáčem.