Záclony s tužkou

Pencil Pleat Curtains on rails jsou inovativní způsob aranžování závěsů, mají malé plastové háčky napevno všité do kolejového závěsu, které zajišťují, že látka je vždy plisována v rovnoměrných intervalech.

Závěsy závěsové dráhy Mikroflex

Představujeme revoluční systém Mikroflex Curtain Track System, který mění hru v oblasti okenních krytin. Tento avantgardní systém, vytvořený s puntičkářskou přesností, využívá hliníkové kolejnice letecké třídy, které nejen zajišťují nekompromisní odolnost, ale také usnadňují snadné klouzání závěsů. Odhalení nového standardu v přizpůsobení, každá dráha může být pečlivě přizpůsobena tak, aby odpovídala rozměrům okna s milimetrovou přesností, čímž se eliminují jakékoli šance na nesouosost. Zkontrolujte více:

Závěsy závěsové dráhy Mikroflex

Záclony s tužkou

Vlastnosti okrasných závěsů a síťových závěsů

Látky dekoračních závěsů jsou přírodní, shodné s těmi u římských rolet. Díky vysoce kvalitním tkaninám a volánům vypadají a aranžují velmi atraktivně. Použití přírodních materiálů přitom dokonale zapadá do nejnovějších trendů v interiérovém designu, které si zakládají na jednoduchosti, minimalismu a přírodě. Díky tomu závěsy a/nebo závěsy (v závislosti na volbě typu materiálu) doplňují interiéry uspořádané v souladu s návrhy moderní interiérové architektury. Nelze přitom opomenout, že záclony jsou nejklasičtějším způsobem zakrytí oken. V průběhu let se látky měnily, v určitých barvách, a kvalita použitých materiálů se zvýšila. Stále častěji se také používají samotné závěsy (bez závěsů), které po sesunutí ponechávají otevřený prostor z (často velkých) tabulí. Dům se stává plným prostoru a světla a jeho interiérový design kombinuje klasiku a modernu. Závěsy se tak stávají jedním z nejuniverzálnějších způsobů, jak ozdobit a zastínit okenní prostor.
Záclony na míru

Materiály a barvy

Výběr barev a materiálu, ze kterého budou závěsy šity, by měl odpovídat designu interiéru a jeho velikosti. Hlavním úkolem záclon je minimalizovat množství slunečního světla dopadajícího do místnosti a zdobit její interiér; závěsy mají především dekorativní funkci. Odkrytá okna činí celý dům plným světla a prostoru; v teplejších dnech však může k nepříjemně vysokým teplotám přispět i příliš mnoho slunce. Zastrčený materiál záclon omezí příliv slunce, a tím i tepla do interiéru. Kromě toho sníží škodlivé účinky UV záření, které může způsobit vyblednutí barev na stěnách a nábytku. Druhá, neméně důležitá funkce záclon a závěsů souvisí s doplněním stylu interiérového designu. Obrovskou výhodou záclon a závěsů je jejich univerzalismus, díky kterému vypadají velmi dobře v místnostech zařízených v moderním i klasickém stylu. Kromě toho budou dobře fungovat v domech/bytech jiné velikosti (metry čtvereční). V obou těchto případech však musí být správně zvolena tloušťka a textura tkaniny.

Do menších místností budou nejlepší ty ve světlých barvách, hladké nebo s velmi jemným prosvětlujícím vzorem a ušité z tenčích materiálů. Díky tomu se interiér opticky zvětší. Záclony, na rozdíl od žaluzií, nejsou integrovány do okna, ale zabírají prostor kolem něj; těžký a tmavý může dominovat menším interiérům. Podobné je to s intenzivními barevnými akcenty stěn či nábytku – závěsy a/nebo závěsy jsou v takovém interiéru pouze pozadím a jejich barvy by měly být neutrální.
Závěsy microflex na míru

Závěsové systémy Microflex

Závěsy Microflex představují inovativní způsob aranžování závěsů, mají napevno všité malé plastové háčky, které zajišťují, že látka je vždy složena ve stejných rozestupech. Tento typ zapínání může úspěšně nahradit klasické závěsy s poutky. Vzhledem k tomu, že při každodenním používání je přirozené, že se závěsy dají často rozepínat a zavírat, je třeba při nákupu vhodně změřit délku. V ideálním případě by měly končit asi 1,5 cm nad podlahou.

Dodatečné informace

Jak měřit
Záclony se měří v metrech; po našpendlení na kroužky nebo háčky Microflex bude celek dvakrát menší. Kroužky (vodítka) mají průměr 4 cm, sada obsahuje 6 kroužků na 1 metr. Při měření je třeba vycházet z toho, že závěs by měl končit 1,5 cm nad podlahou. Při zasouvání/vysunování se tak dno neušpiní.

Jak vybrat barvu
Záclony mohou mít funkci zatemnění, pak můžete zvolit tmavší barvy a silnější texturu látky. Mohou fungovat i jako závěsy a pak se šijí z jemných a průhledných materiálů. Výběr často závisí na funkci místnosti, například v ložnici budete potřebovat více zatemnění a v kuchyni nebo v obývacím pokoji - menší. Barvy závěsů také závisí na tom, jak je interiér uspořádán; tento styl může ovlivnit barvu, texturu látky nebo výběr látky se vzorem. O barvě může rozhodnout i velikost interiéru; v těch menších by se neměly objevit rolety v tmavých barvách, protože je mohou opticky zmenšit.

Jak namontovat
Závěsy lze zavěsit na trubkové garnýže nebo speciální háčky Microflex. V obou případech bude látka esteticky příjemná. V naší prodejně jsou také elektrické garnýže, které výrazně usnadňují posouvání závěsů. To bude zvláště důležité v případě velkých velikostí objednaných záclon a kdy látka, ze které mají být ušity, bude tlustá, a tedy i těžší.

Jak čistit
Záclony lze prát v pračce a následně žehlit - dle návodu umístěného na látce. Pro nadměrné záclony/záclony, které nelze prát v pračce, využijte službu praní prádla.