Žaluzie zimní zahrady

Žaluzie zimních zahrad pro skleněné střechy

Žaluzie zimní zahrady

Charakteristika střešních rolet zimní zahrady

Střešní rolety zimní zahrady jsou typem střešní rolety. Před sluncem chrání světlíky, prosvětlovací střechy, zimní zahrady a všechny druhy prosklených přístavků, které jsou pokryty rovnou nebo šikmou plochou.

Místnosti zimní zahrady jsou velmi dobrým způsobem, jak získat další prostor pro relaxaci, plynule propojující dům se zahradou. Tento prostor je nejen doplňkovým místem k odpočinku, ale také účinným architektonickým postupem, který umožňuje vytvořit originální a zelené místo po celý rok. Velmi často nám během chladných měsíců chybí svěží zeleň jara. Prosklená zimní zahrada může být oázou vegetace a relaxace. Navíc v něm můžete pěstovat i exotičtější rostliny.

Kvůli prosklení je ale třeba takovou místnost pečlivě chránit proti slunci. Zatímco v zimě je příjemně teplo, na konci jara a v létě se vnitřní teplota stává nesnesitelnou. Takové místo nemůže připomínat skleník. Domněnkou má sloužit k relaxaci a nemůže v ní být horko. Ideálním řešením je použití střešních rolet zimní zahrady, které efektivně zastíní celou plochu střechy, a přitom působí velmi stylově a esteticky. Střešní rolety zimní zahrady se používají k zastínění velkých a rovných ploch (horizontálních i diagonálních). Zimní zahrada na střeše

Vlastnosti střešních rolet zimní zahrady

Střešní roleta zimní zahrady chrání povrch střechy a udržuje příjemnou teplotu uvnitř místnosti. Klimatizační jednotky se často instalují do zimních zahrad a roleta tohoto typu snižuje spotřebu klimatizace, a tím snižuje náklady na energie.

Úspora energie je proto jednou z hlavních výhod střešních rolet zimní zahrady. Interiéry zimních zahrad jsou velmi působivé - při pohledu zvenčí i zevnitř. Vyžadují však klimatizaci, zvláště když kvůli změně klimatu jsou léta velmi horká a vysoké teploty přetrvávají až do pozdních nočních hodin.
na podzim. Vodorovný střešní kryt účinně chrání před přehříváním a snižuje tak nutnost spouštění klimatizace.

Velmi důležitou výhodou je také vysoká kvalita a funkčnost střešních rolet zimní zahrady. Konstrukční prvky jako: kazeta, vedení a spodní nosník jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku a opatřeny práškovým nástřikem, díky čemuž je jejich povrch chráněn před škodlivými účinky UV záření a působením faktorů jako je déšť nebo vítr. To má za následek dlouhé zachování estetiky krytu. Samotná látka se také vyznačuje vysokou kvalitou zajišťující její odolnost a speciální napínací systém umožňuje látce pracovat na rovných i šikmých plochách.

Střešní roleta zimní zahrady je kombinací efektního zastínění prosklených místností s jednoduchou a estetickou konstrukcí. prosklený střešní systém

Typy

Střešní rolety na zimní zahrady nabízené v prodejně Knall lze instalovat uvnitř i vně zimních zahrad; ovládání je čistě elektrické. Výrobek je vybaven speciálními hliníkovými montážními držáky umožňujícími rychlou a snadnou montáž.

Žaluzie mohou pokrýt velké plochy prosklených střech, možná je i modulární instalace. Zabudovaný systém napínání látky udržuje své napnutí i při velké ploše, díky čemuž vyvinutá roleta neztrácí na estetice. Kazeta je horizontální, ale systém funguje v jakémkoli úhlu sklonu. Celá konstrukce je vyrobena z kvalitního hliníku odolného vůči povětrnostním vlivům a barevná paleta látek je široká. Umožňuje volit potah podle barvy fasády (pokud je roleta instalována venku) nebo podle stylu dekoru (pokud je roleta instalována uvnitř), a zachovat tak vkusný vzhled budovy nebo interiéru.

Výrobek je vybaven možností použití automatizace počasí, která umožňuje řídit množství dopadajícího světla.

Dodatečné informace

Jak měřit
Střešní rolety zimních zahrad se používají k ochraně prosklených střech, světlíků apod. Vyrábějí se ve specifických rozměrech. Můžete je však modulárně kombinovat a pokrýt tak odpovídající plochu.

Jak vybrat barvu
Střešní rolety zimních zahrad se používají například v tzv. zimních zahradách, jejichž prosklené střechy je nutné účinně chránit proti slunci. Vzhledem k funkci, kterou mají plnit, je jejich barva zvolena tak, aby ladila jak s barvou fasády budovy, tak se stylem interiéru místnosti, které mají chránit před sluncem.

Jak sestavit
Vzhledem k tomu, že střešní rolety zimní zahrady zakrývají prosklené plochy, je lepší jejich montáží pověřit odbornou firmu. Pokyny pro vlastní montáž získáte kliknutím zde Pokyny pro montáž

Jak čistit
Střešní rolety zimních zahrad jsou specifickým typem krytů určených k zakrytí prosklených střech instalovaných na jejich vnitřní nebo vnější straně. Vzhledem k jejich udržování v čistotě je lepší pověřit firmu, která se tím profesionálně zabývá.