Předokenní markýzy FAKRO

Markýzy VMZ/VMB jsou určeny pro vertikální práce se dřevem.

Markýza poskytuje optimální ochranu před přehřátím a zároveň poskytuje výhled ven. Markýza Fakro odráží sluneční paprsky dříve, než dosáhnou skla, a chrání tak před hromaděním tepla za slunečných dnů, poskytuje úlevu očím a ochranu před škodlivými účinky silného odraženého světla, což je důležité zejména při práci s počítačem. Vyberte si systém markýzy:

Domové markýzy

Esteticky působivé a funkčně špičkové, domovní markýzy jsou neocenitelným přínosem v současných řešeních úpravy oken. Tyto inovativní krytiny jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a nabízejí optimální kombinaci stínu, soukromí a energetické účinnosti. Pokročilé povlaky odolné proti UV záření zajišťují barevnou stálost a dlouhou životnost a chrání nejen látku, ale i vnitřní vybavení před poškozením způsobeným sluncem. Motorizované možnosti, hladce integrované se systémy chytré domácnosti, zvyšují uživatelské pohodlí a umožňují úpravy v reálném čase prostřednictvím mobilních aplikací nebo hlasových příkazů. Díky robustní konstrukci a pečlivému řemeslnému zpracování nejsou domovní markýzy pouze architektonickou ozdobou, ale strategickou investicí, která obohacuje životní styl a zároveň zvyšuje hodnotu nemovitosti. Zkontrolujte více:

Domové markýzy

Předokenní markýzy FAKRO

Markýzy VMZ na míru

Markýzy VMZ jsou určeny pro vertikální truhlářství. Instalují se venku do oken a dveří (terasových a balkonových) z PVC, hliníku nebo dřeva. Markýzy chrání interiér místnosti před přehříváním a umožňují rovnoměrné rozložení intenzity světla, čímž zlepšují komfort osob pobývajících v místnosti. Okenní markýzy na míru

Charakteristický:

  • Úspora energie Markýza VM Snižuje spotřebu energie v klimatizačních zařízeních a tím snižuje emise CO2 do životního prostředí. Solární markýza nespotřebovává elektřinu ze sítě, je napájena z baterie nabíjené slunečním zářením
  • Příliv přirozeného světla Okna zakrytá markýzami na rozdíl od venkovních rolet umožňují proudění přirozeného světla . Markýzy propouštějí dostatek světla, aby se nepoužívalo dodatečné osvětlení.
  • Viditelnost ven a zajištění soukromí Vytažené markýzy poskytují výhled ven. Můžeme volně pozorovat okolí a zároveň poskytovat pocit soukromí, chránit interiér před vnějšími pozorovateli.
  • Zlepšení ergonomie Stažená markýza zlepšuje ergonomické podmínky na pracovištích. Umožňuje rovnoměrné rozložení intenzity světla, poskytuje našim očím zrakový komfort a chrání je před škodlivými účinky odrazů, zejména při práci s počítačem. V místnostech se staženou markýzou se oči neunaví jako v místnosti bez markýzy, kde je rozložení intenzity světla velmi nerovnoměrné.
  • Ochrana před škodlivým UV zářením Markýza snižuje pronikání škodlivého UV záření do místnosti. Při stažení markýzy pomáhá chránit předměty a materiály v interiéru před škodlivým UV zářením, které způsobuje jejich zabarvení.
  • Ochrana proti hmyzu Zavřená elektrická markýza na svislé okno, kromě ochrany před vytopením místnosti, plní funkci moskytiéry . Při otevřeném okně chrání srolovaná markýza interiér proti hmyzu.

Markýza VMZ je vyrobena z odolné tkaniny odolné vůči povětrnostním vlivům ze skelných vláken potažených PVC. Tkanina je navíjena na hřídeli s motorem a umístěna do kazety z hliníkových profilů namontované na prohlubeň okna nebo vnějšího ostění. V okrajích látky je zapuštěna zipová páska, která udržuje vhodné napětí mezi vodítky a zabraňuje vypadávání látky z vodítek. Taková kombinace látky a profilu zvyšuje její odolnost proti větru a zabraňuje pronikání hmyzu do interiéru. Toto řešení odolá větru o rychlosti až 120 km/h a bočnímu větru až 220 km/h.

Markýzové profily a markýzy jsou dostupné ve třech barvách (bílá, šedá a hnědá). Na přání v jakékoli barvě z palety RAL. Na výběr je 16 typů materiálů: (6 s 10% vůlí, 2 s 1% vůlí a 8 s 6% vůlí). Elektrické markýzy FAKRO

Dodatečné informace

Jak měřit
Při objednávce je nutné specifikovat velikost okenní markýzy. Aby to šlo udělat pořádně, připravili jsme speciální záložku; všechny potřebné tipy jsou v záložce měření.

Jak vybrat barvu
Předokenní markýzy se instalují na svislá okna, na jejich vnější stranu. Jejich barva by proto měla být sladěna s barvou fasády a/nebo okenních rámů. To zajistí harmonický a estetický vzhled celé stavby. Vnější kryty by měly pěkně splývat s celkovým stylem bez efektu například barevných akcentů.

Jak sestavit
Návod na montáž okenních markýz naleznete v Montážní návod. V případě venkovních štítů by však instalace watro měla být svěřena odbornému týmu. Zejména při objednávce větších nebo větších markýz.

Jak čistit
Vyplatí se také svěřit čištění okenních markýz týmu profesionálů, zvláště když často zakrývají okna v prvním patře. Při samostatném čištění se většinou používá vysokotlaký čistič, který dokáže nečistoty důkladně odstranit.