Barvy okenních výplní

« Zpět na blog

Svět za oknem se pomalu začíná přebarvovat do podzimu, a tak jsme se také rozhodli věnovat tento příspěvek barvám. Jsme jimi obklopeni; Některé máme rádi, jiné nenávidíme. Vlastně se neví, na čem to závisí. Barvy mají své vlastní, někdy velmi zvláštní názvy a údajně mohou ovlivnit naši náladu.

Téma barev je nejčastěji spojováno s módou, ale úzce souvisí i s interiérovým designem. Na podzim můžeme chtít nosit červený šátek a pak šedý; je snadné to změnit. Barvy, kterými se doma obklopujeme, však musíme pečlivě promyslet. Ve svých interiérech bychom se měli cítit klidně, užívat si jejich vzhled každý den a nemyslet na rychlé přemalování nebo změnu.

Totéž platí pro kryty oken. Barva, ve které budou, úzce souvisí s designem celého interiéru, vše by mělo vzájemně ladit. Ať už zvolíme závěsy, které po odkrytí zůstanou viditelné, jsou jakýmsi rámem na okno, nebo žaluzie či rolety, které budou po srolování méně nápadné, barva zůstává po celou dobu velmi důležitá. Potah není jen ozdobou, ale také funkčností, která chrání před sluncem, horkem a zajišťuje intimitu. Proto musí být po zakrytí pěkným doplňkem dekoru, v souladu s naším vkusem a designem interiéru.

Země barvy
Kombinace elegance a funkčnosti je hlavním úkolem potahů. Někteří z nás mají rádi tlumené barvy, tzv. barvy země. Jsou spojeny s klidem, jsou jemné a jemné. Jemnost a výraznost přírody je v projektech přítomna již dlouhou dobu. Barvy, které zde máme, jsou hlavně hnědé, žluté a zelené. V paletě zemitých tónů se zabýváme jejich různými odstíny, takže např. hnědé jsou jak velmi světlé barvy, tak tmavé ebenové.

U každého typu potahu na stránkách internetového obchodu Knall je při zadávání objednávky na výběr celá škála barev. Dekorační závěsy nebo římské a Látkové rolety, látkové rolety den/noc či jiné - vždy si vybereme barvu, která nás zaujme. Také nemusíme přemýšlet o funkčnosti; Pokud máme rádi světlé barvy a chceme je mít v celém domě, pak výběrem jednoho z typů rolet můžeme zvolit pogumovaný materiál, který zajistí 100% zatemnění (bude fungovat např. v ložnici) . Také menší interiéry budou vyžadovat jednotné a světlé barvy, aby nepůsobily opticky menší.

V zemitých tónech nelze zapomenout na dřevěné žaluzie , což je zcela unikátní kategorie. Přírodní dřevo (a z toho se vyrábí dřevěné žaluzie) a jeho odstíny dokážou dodat interiéru zcela jedinečnou atmosféru. Zde je výhodou, že si můžete vybrat lamely (lamely) různých šířek, a tím přizpůsobit potah do menších i větších interiérů.

Barvy, barvy a ještě více barev
Zemské barvy jsou tlumené barvy a ne každý je má rád. Výrazný barevný akcent dokáže místnost oživit, nelze to jen tak přehnat. S barevným krytem okna by měly stěny a doplňky celek tónovat. Rozsáhlá barevná škála umožňuje použití jednoho typu rolet nebo žaluzií, ale také použití různých barev. Totéž platí pro dekorativní závěsy. Obývací pokoj nebo kuchyně tak mohou mít méně intenzivní barvy a ve světlejších odstínech, aby v nich bylo více přirozeného světla i po zatažení závěsů, ale v jiných místnostech (ložnice, dětský pokoj) můžete jít více šílený.

Někdy jsou pokoje v domech navrženy v různých barvách, s různými barevnými akcenty. Rozsáhlá barevná paleta rolet, žaluzií a závěsů vám umožní vše bez problémů sladit. Interiéry budou barevné a zároveň harmonické a vkusné.

Blog

Také zkontrolujte.

Pokojové žaluzie

Pokojové žaluzie

Žaluzie do pokoje - praktické a elegantní řešení do každé místnosti Předokenní rolety jsou nejen praktické, ale také elegantní řešení pro každou...

Více »

Všechny články a tipy »