Ochrana kancelářských prostor před sluncem

« Zpět na blog

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a je čas vrátit se do reality. Bohužel. Pomalu se blížící podzim je však také krásným a slunečným obdobím roku. Jízda na kole mimo město a procházky v parku plném barevného listí vám pomohou zmírnit touhu po létě.

Nezměkčí však žádné sluneční světlo dopadající do kanceláře. O to se musíme postarat sami. Konec léta a podzim jsou ještě dny plné slunce a kanceláře by před ním měly být chráněny stejně dobře jako ty doma. Nepříjemné vedro a neustálé mžourání vám rozhodně nepomůže soustředit se na práci.

Štít, ale ne ztmavení

Ve stínění oken na pracovišti je důležité snížit teplotu v místnosti, ale zároveň v ní pracovat bez nutnosti zapínat umělé osvětlení.

Velmi dobře fungují v kancelářských vertikálách a jsou spojeny především s protisluneční ochranou kancelářských prostor nebo míst, jako jsou čítárny, knihovny, školy, univerzity nebo nemocnice a kanceláře. Vertikálně uspořádané pásy materiálu lze nastavit v libovolném úhlu, což zajišťuje příliv přirozeného světla a snadný přístup k oknům. Lze je použít i s velkým prosklením, takže se skvěle hodí do konferenčních místností, univerzitních poslucháren nebo větších kancelářských prostor. Dodatečně z nich lze například v lékařských nebo kosmetických ordinacích vytvořit dělicí stěny, které zajistí soukromí pacientů.

Dobrou variantou do kanceláře budou také Děrované hliníkové okenice . Na povrchu vodorovných lamel (lamel) jsou malé otvory. Díky tomu je i po jejich úplném zakrytí přirozené sluneční světlo mírně ztlumeno.

Vnější ochrana

Pokud uvažujeme o volbě venkovních krytů, v objektech určených pro kancelářské prostory se primárně uplatní screenové rolety . Určitě nejúčinněji zamezují vyhřívání místností venkovní kryty tím, že zastavují sluneční paprsky před skleněnou plochou a screenové rolety jsou vyrobeny z mřížky, která přirozené světlo rozptyluje, ale neblokuje, takže v kanceláři bude dostatek světla. Síť je také ochranou oken např. při silnějším větru a navíc proti padajícímu hmyzu dovnitř.

Dalším řešením mohou být žaluzie. Fungují stejně jako žaluzie uvnitř – jsou vyrobeny z horizontálních lamel, které lze nastavit pod libovolným úhlem a poskytují požadované světlo. Zde však po úplném zakrytí lamel uprostřed budete muset zapnout umělé osvětlení.

Blog

Také zkontrolujte.

Blog - díl číslo 100!

Blog - díl číslo 100!

Ano, již po sté zde sdílíme informace o okenních dekoracích a krytech. Ukážeme, jak kryty kombinují dvě důležité vlastnosti -...

Více »

Všechny články a tipy »