Část žaluzie a rolety vs. 1

« Zpět na blog

Téma spojené s výběrem způsobu ochrany oken se často objevuje v dotazech našich klientů. Proto mu pravidelně věnujeme příspěvky na blogu. Dnes začneme porovnávat žaluzie/žaluzie s dekorativními závěsy.

Navenek může být odpověď zřejmá – jsou lidé, kteří budou vždy volit pouze závěsy, a jsou tací, pro které existují pouze žaluzie nebo žaluzie. Záleží především na vkusu a způsobu, jakým má být interiér zařízen. Jsou však lidé, kteří se těžko rozhodují, a chutě, jak víme, se mohou měnit.

V září proto na blogu porovnáme tyto dva způsoby stínění oken s uvedením výhod jednotlivých řešení. Dnes o žaluziích a roletách.

Výhody rolet a žaluzií

Hlavní výhodou rolet a žaluzií je, že dokonale zapadnou do okenního prostoru. Z tohoto důvodu se velmi dobře uplatní v menších interiérech. Osazení do rámu okna nezabírá prostor kolem okna a tím místnost opticky nezmenšuje. Interiér se tak stává prostornějším..

Rolety a žaluzie umožňují regulovat přístup světla do místnosti. To vám umožní využít přirozeného světla a zároveň snížit teplotu v interiéru během horkého počasí. Lamely klasických hliníkových žaluzií lze naklápět při úplném zavření krytu; totéž platí pro lamely dřevěných žaluzií. Materiál okenic lze zase udržet kdekoli ve skle.

Je také vhodné připomenout, že pro atypická okna lze vybrat kryty jako rolety a žaluzie. Týká se to střešních oken – zde máme produkty určené k zakrytí tohoto typu oken. To platí i pro okna s nestandardními tvary. Zde plisované rolety, tzv. plisé, které lze upravit například na mašle.

Pokud jde o velikosti, rolety / rolety budou fungovat jak v menších oknech, tak s velkým zasklením. Objednávka potahů na míru má tu výhodu, že při objednávce můžete uvést požadovaný rozměr a přizpůsobit je tak svým individuálním potřebám. Další výhodou je, že velikosti oken v jednotlivých místnostech se mohou lišit a díky objednání krytů na míru mohou mít všechna stejný typ krytů.

Rolety a žaluzie v interiérovém stylu

Zde je třeba dát pozor na velmi velký výběr. Mezi roletami a žaluziemi existuje mnoho podkategorií, které ladí s interiéry řešenými v různých stylech. Můžete je proto zvolit do módních loftů, velkých minimalistických prostor nebo menších útulných pokojů.

Dřevěné rolety a římské rolety se vyznačují použitím při výrobě přírodních materiálů. Z tohoto důvodu dokonale zapadají do ekologických trendů interiérového designu. Navíc ladí s minimalistickými styly, ale ne bez přirozeného tepla. Hliníkové rolety, látkové rolety nebo rolety den/noc jsou zase velmi univerzální. Lze je sladit do interiérů navržených v různých stylech.

Barevnost rolet i žaluzií je obsáhlá, takže je i v tomto ohledu snadné sladit s designem interiéru. Kuchyně a obývací pokoj mají rády jasné barvy, které netlumí přirozené světlo. Dětské pokoje chtějí být barevné a ložnice jsou více zatemněné. Barevná paleta umožňuje u rolet a rolet mít jeden typ krytů v celém domě a zároveň je barevně sladit k jednotlivým interiérům.

Blog

Také zkontrolujte.

Římské rolety do kuchyně

Římské rolety do kuchyně

Římské rolety – výběr na míru vašim potřebám Římské rolety jsou jednou z nejoblíbenějších možností mezi lidmi, kteří hledají praktické a stylové řešení...

Více »

vánoční dekorace

vánoční dekorace

Výzdoba vašeho domova je velmi příjemnou součástí vánočních příprav. Díky tomu už dávno před Vánocemi začínáme pociťovat jejich jedinečnou atmosféru....

Více »

Art deco v interiéru

Art deco v interiéru

Dnešní díl blogu je věnován dalšímu stylu, který se v roce 2019 objeví v interiérovém designu – art deco. Toto je styl, který je úplným opakem...

Více »

Všechny články a tipy »