vánoční dekorace

« Zpět na blog

Výzdoba vašeho domova je velmi příjemnou součástí vánočních příprav. Díky tomu už dávno před Vánocemi začínáme pociťovat jejich jedinečnou atmosféru. Už začátkem prosince se v mnoha domácnostech objevuje vánoční stromeček a různé středobodové ozdoby. Vánoční osvětlení visí. Přivoňte k perníkovému těstu.

Tato jedinečná atmosféra nás provází po celý prosinec až do výjimečného dne Štědrého dne a poté zůstane dlouho v našich vzpomínkách. Vánoce slavíme zejména proto, že způsob, jakým je dům vyzdoben, je pro nás tak důležitý. Nicméně otázka "Jak?" Skrývá mnoho zajímavých věcí. Modernost se snoubí s tradicí - nové trendy se prolínají s dekoracemi uloženými ve sklepě, které dodnes pamatuje dům mých prarodičů. Barevné dekorace se prolínají jednotnou barvou a vytvářejí barevný základ. Dekorace vyrobené ručně stojí vedle připravených. Každý dům je jedinečný, protože každý z nás vytváří jeho dekorace po svém.

Vánoce 2021

Letos vládnou celému domu Svatí. Prvky vánoční výzdoby se objevují nejen v obývacím pokoji, ale také v jednotlivých pokojích, kuchyních a koupelnách. Rákosí, svíčky s tematickými dekoracemi, všechny druhy textilu odkazující na Vánoce - vánoční závěsy, polštářky, ubrusy. A samozřejmě vánoční stromeček.

Co lze vypozorovat, je konzistence dekorací; tématické téma objevující se v každé místnosti. Může to být například barevný motiv. Letos jsou oblíbené tlumené barvy. Vždy červená a zelená, ale v tmavším odstínu. Zlatá barva se neustále objevuje i ve slavnostní výzdobě. Novinkou jsou bronzové barvy, které se k ní hodí: béžová, skořicová, oranžová, švestková a vínová. V trendech se objevuje i název British Newstalgia. To je něco pro lidi, kteří milují atmosféru interiéru plného polštářů, hřejivých koberečků, svíček vytvářejících hřejivou a trochu tajemnou atmosféru přímo z bradavického zámku. Vše samozřejmě ozdobeno prázdninovou tématikou.

Barva

Barvy vánočních ozdob nejsou náhodné. Vždy se opakují tři barvy: zelená, červená a zlatá. Jsou to barvy, které se objevily ve středověku a odkazují na náboženskou tematiku. Zelená symbolizuje život a znovuzrození, harmonii s přírodou a naději. Dříve se náboženské symboly malovaly zeleně a dnes je to především vánoční stromeček. Červená symbolizovala krev, ale také moc a důležitost krále. Zlato znamená světlo, které odolává zlu, ale zároveň vytváří božský prostor. Vidíme je ve hvězdě nad stájí.

Na vánočních ozdobách je nejkrásnější to, že nám dělají radost. Vyvolávají úsměv a činí očekávání Vánoc stejně kouzelné jako svátky samotné.

U příležitosti blížících se Vánoc přejeme všem klid, radost a kouzelné chvíle strávené s nejbližšími.

Splňte si sny v novém roce!

Tým Knall

Blog

Také zkontrolujte.

Nový styl dekorace interiéru

Nový styl dekorace interiéru

Dnes o novém stylu v interiérovém designu a samozřejmě o krytech oken, které k němu patří. Japandi - je novinkou, pokud jde o uspořádání...

Více »

Dekorativní vánoční závěsy

Dekorativní vánoční závěsy

Vánoce se kvapem blíží. Všude můžete vidět vánoční ozdoby a světýlka. Začala první výroba vánočních perníčků. My jsme...

Více »

Moderní design oken

Moderní design oken

Moderní okenní dekorace - představení okenní dekorace Dekorace oken je klíčovým prvkem každé místnosti, která ovlivňuje její atmosféru, styl a funkčnost....

Více »

Všechny články a tipy »