Velikonoční dekorace na okna

« Zpět na blog

Velikonoce se blíží. Pomalu začínáme přemýšlet o dekoracích. Symboly, které zdůrazňují zvláštní vánoční náladu. Velikonoční výzdoba je každoročně spojena také se začátkem jara. A přestože nás letošní regály nezkazí, neodmyslitelně se s ní pojí barevné a přírodní dekorace připravené v té době.

Již několik let se zaměřujeme na přírodu ve výzdobě, včetně té vánoční. Čerstvé květiny, jehnědy, rozkvetlé snítky zlatice, řeřicha, snítky bahna. Tyto prvky se často používají jako dekorace na velikonočním stole. Dekorace se však objevují nejen na stole.

Vánoční akcenty velmi často nastavujeme na parapety nebo je věšíme na okna. Tím spíše, že prostor okna zakrytý roletou nebo roletou je minimalistický a parapet se stává ideálním místem pro dekoraci.

Barvy a symbolika

Velikonoční svátky jsou barevné. Samotné kraslice představují celou řadu barev a ozdobných vzorů. Velikonoční vajíčka jsou symbolem oživení přírody na jaře a jejich barvy mají také symbolický význam. Žlutá barva symbolizuje světlo a slunce, dává vám radost a sílu. Jako přírodní barvivo můžete použít například kurkumu. Oranžová znamená teplo a otevřenost vůči druhému člověku; Cibulové slupky lze použít jako přírodní barvivo. Červená symbolizuje krev, ale také lásku; k jeho získání můžete použít šťávu z červené řepy. Modrá symbolizuje zdraví a nové příležitosti. Barví trnku (ovoce) modře. Fialová je na jedné straně barvou velikonočního smutku, ale na velikonočním vejci znamená vzkříšení, nový začátek. K dosažení této barvy pomůže borůvkový džus. Zelená je samozřejmě naděje a probuzení života. Přírodní barviva jsou tráva a špenát. Hnědá je vytrvalost a vytrvalost. Abyste ho dostali na velikonoční vajíčko, stačí ho déle vařit v cibulových skořápkách.

Všechny tyto barvy se objevují na velikonočních vajíčkách. K vidění jsou i na ozdobných ubrouscích, běhounech nebo ubrusech. Tuto symboliku nesou také barevné tulipány a žluté narcisy. Také větvičky bazi nebo zlatice.

Výzdoba

Parapet a okno jsou skvělým místem pro nastavení vánočních ozdob. Velmi oblíbené jsou tkané girlandy z větviček. Můžete si koupit hotový celek nebo jen věnec. Poté jej můžete ozdobit velikonočními vajíčky. S jehnědami a jednotlivými květy nebo zeleným bahnem. Vedle jsou také postavičky zajíčka a beránka. Takový věnec lze zavěsit i do okna. Těžší kraslice lze nahradit symboly zajíčka nebo beránka.

Parapet je také místem pro květiny - řezané nebo hrnkové. Během Velikonoc získávají hrnce tvar košíku nebo skořápky vajíčka. Jsou velmi barevné a dekorativní.

Samotný koš může být také prvkem dekorace; nejčastěji se však objevuje na stole.

Velikonoce jsou barevné, jarní a symbolizují nový začátek. V tomto případě se nebojme použít hodně barev. Velikonoce jsou prostě takové. Ať je to vidět i v oknech.

U příležitosti blížících se Velikonoc Vám přejeme klid, radostné chvíle strávené se svými blízkými a vše nejlepší.

Tým Knall

Blog

Produkty, které by vás mohly zajímat

Také zkontrolujte.

Velikonoční dekorace na okna

Velikonoční dekorace na okna

Velikonoce se blíží. Pomalu začínáme přemýšlet o dekoracích. Symboly, které zdůrazňují zvláštní vánoční náladu. Každý rok jsou velikonoční dekorace také...

Více »

Okenní dekorace na Vánoce

Okenní dekorace na Vánoce

Prázdniny se kvapem blíží a jako každý rok je provází velký shon. Vaření, pečení, shánění a balení dárků, nákup...

Více »

Všechny články a tipy »