Aranžmá oken - trendy pro rok 2018

« Zpět na blog

Vzhled oken musí ladit s celým designem interiéru, aby vznikla ucelená kompozice. Okno bude vždy prostorem, který přirozeně dominuje celému interiéru a zabere hodně místa na stěně. Způsob uspořádání tohoto prostoru ovlivní estetiku a harmonii celého interiéru.

Tím spíše, že v návrzích moderních staveb dominuje velká prosklení. Rok od roku přibývá architektonických projektů, ve kterých jsou okna značných rozměrů a často určují charakter celé stavby.

Oblékáme okna
V moderní výstavbě okna zabírají více místa než ve vzdálenějších projektech. Proto je velmi důležité rozhodnutí, jak poskládat vzhled oken s celým designem interiéru. Změny v módě uspořádání oken nejvíce ovlivňují trendy interiérového designu.
Obliba skandinávského stylu (stále velmi oblíbeného) způsobila, že těžké závěsy a závěsy jsou nahrazovány decentními látkovými roletami a roletami z přírodních látek, např. římské, a dřevěnými roletami. Stále více se nám líbí i interiéry v americkém stylu – Hampton nebo New York (více o těchto stylech a aranžmá v dubnových dílech našeho blogu). A i zde se v designu oken uplatňují přírodní materiály římských rolet nebo lahůdka plisé.
Minimalistický design bude dominovat interiérovému designu i v roce 2018. Nezapomínejte, že zde je důležitá jednoduchost a výběr barev, které budou ladit s celým projektem. Široká škála krytů na okna nám umožňuje snadno kombinovat módu s funkčností.

Barvy okenních krytů - 2018
Barevné trendy v průběhu let v interiérovém designu určuje Pantone Institute, který je globálním specialistou na barvy. V roce 2018 dominují syté a syté barvy, jako je grenadina a karmínově červená, švestka, tmavě lila, zelená a sytá studená modrá. Pro lidi, kteří mají rádi tlumenější barvy a ocení decentní barvy v interiérech, jsou tu: pudrově růžová, světle šedá a pískově béžová. Barva, která se letos objeví i v aranžmá, je klasická námořnická modrá.

Blog

Také zkontrolujte.

Kryty oken na podzim a v zimě

Kryty oken na podzim a v zimě

Kryty oken na podzim a v zimě Potřeba stínění oken může být často spojena s jarem a létem nebo ročními obdobími, během kterých chráníme...

Více »

Žaluzie do koupelny

Žaluzie do koupelny

Žaluzie do koupelny - praktické a stylové řešení Žaluzie do koupelny jsou mimořádně praktické a stylové řešení, které bude fungovat v obou...

Více »

Všechny články a tipy »