Vertikální okenní markýzy - výjimečný okenní kryt

« Zpět na blog

Slovo „markýzy“ se v souvislosti se zakrytím oken obvykle spojuje s terasovými markýzami, jejichž materiál umístěný na speciálním rámu se rozvine přes balkon nebo terasu a vytvoří zastíněný prostor. Je to skvělé řešení pro horké letní dny.

Vertikální okenní markýzy jsou však zcela jiným typem krytů; především se na rozdíl od terasových markýz nejedná o kryty použitelné pouze v letní sezóně. Výhody vertikálních markýz využíváme celoročně.

Svislé okenní markýzy patří do skupiny venkovních krytů a montují se na okno nebo do vybrání vnějšího ostění. Lze je použít s okny z PVC, hliníku nebo dřeva. Instalace vertikálních markýz má zvláštní význam v případě velkého prosklení, dnes tak módního v architektuře. Velká okna nebo celé prosklené stěny se stále častěji objevují v obytných domech, budovách na veřejných prostranstvích a sídlech firem. Vytváří velmi pěkný vnější obraz budovy a velmi dobře prosvětluje interiér, takže je plný světla a prostoru, i když není opravdu velký. Velká okna však mají i nevýhody, zejména v létě se jimi dostane nejvíce tepla a v zimě nejvíce uniká. Tomu pomáhají svislé okenní markýzy.

Výhody vertikálních okenních markýz
Aby bylo možné plně vidět výhody vertikálních okenních markýz, lze je rozdělit do skupin.

  • Ochrana proti přehřátí. Vnější kryty nejúčinněji zabraňují přehřívání místností, protože jsou umístěny před sklem. Nedovolí tak slunečním paprskům, aby se dostaly do kontaktu se skleněným povrchem okna a omezily tak přísun tepla a vytvořily mu účinnou bariéru. Bez nich by budova s velkým prosklením připomínala akvárium a teplota uvnitř by byla nesnesitelná. Tato výhoda je o to důležitější, že v dnešní době se vysoké teploty nevyskytují jen v létě, ale stále častěji také na jaře a na podzim.
  • Ochrana proti tepelným ztrátám. V chladnějších měsících vám snížená svislá markýza účinně pomůže udržet teplo uvnitř (snižuje koeficient propustnosti na 16 %).
  • Ekonomika. Protože vertikální markýzy dokážou účinně chránit interiéry před letními horky, pomohou snížit náklady spojené s klimatizací. V zimě tím, že zabrání tepelným ztrátám, sníží náklady na vytápění.
  • Přirozené světlo. Snížená vertikální markýza neomezuje proudění přirozeného světla, ale rozptyluje jej. Doma nebo v práci můžete využít přirozené světlo, ale bez nepříjemného efektu slunění.
  • Ochrana proti UV záření. Slunce nezvyšuje jen teplotu. Jeho paprsky mohou způsobit postupné blednutí barev stěn či předmětů v domově či firemním areálu. Vertikální markýza tomu účinně zabrání.
  • Zajištění soukromí. Spuštěná markýza nebude blokovat proudění přirozeného světla a výhled ven, ale zvenčí udělá interiér neviditelným.
  • Ochrana proti hmyzu. Svislá markýza zabrání nepříjemnému hmyzu proniknout do místností i přes otevřená okna.

Svislé okenní markýzy v internetovém obchodě Knall
Prodejna Knall nabízí vertikální markýzy FAKRO ve dvou systémech: VMZ a VMB. Systémy se liší tím, že VMB má pohyblivý výkyvný nosník. Díky němu můžeme po rozložení markýzy sklopit její spodní část a mít volný přístup na parapet. Systém VMZ ovládáme ručně, elektricky nebo elektricky se solárním pohonem. Systém VMB pouze elektricky nebo elektricky se solárním pohonem.

Oba systémy jsou vyrobeny ze speciální, trvanlivé a povětrnostním vlivům odolné tkaniny ze skleněných vláken potažené PVC. Látka je navíjena na hřídel s motorem a umístěna v kazetě z hliníkových profilů. Páska zipu, která je zapuštěna do okrajů látky, zaručuje její napnutí mezi vodítky a zabraňuje jejímu vypadnutí z vodítek. Tato kombinace činí látku odolnou proti silným poryvům větru - až 120 km/h (boční vítr až 220 km/h).

Blog

Produkty, které by vás mohly zajímat

Také zkontrolujte.

Část žaluzie a rolety vs. 2

Část žaluzie a rolety vs. 2

V září na blogu porovnáme dva typy stínění oken - žaluzie/žaluzie a závěsy. V dnešní době nastal čas představit produkt, který...

Více »

Ochrana podkroví proti vytápění

Ochrana podkroví proti vytápění

Užitkové podkrovní místnosti ze všech v domě jsou nejvíce vystaveny nadměrnému vytápění. Ovlivňují okna a celý střešní prostor. 80% okenní tabule...

Více »

Žaluzie do koupelny

Žaluzie do koupelny

Žaluzie do koupelny - praktické a stylové řešení Žaluzie do koupelny jsou mimořádně praktické a stylové řešení, které bude fungovat v obou...

Více »

Všechny články a tipy »