Zimní zahradní markýzy

Systém markýz pro zimní zahradu VERANDA je vybaven systémem napínání látky, který udržuje napnutí látky i na velkých plochách. Konstrukční prvky rolety (kazeta, vedení, spodní nosník) jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku a opatřeny práškovým nástřikem, který chrání povrch před účinky UV záření a dalších atmosférických vlivů. Díky tomu lze výrobek používat jak uvnitř, tak i vně budovy. VERANDA je k dispozici výhradně s elektrickým ovládáním.

Zimní zahradní markýzy

Charakteristika markýz pro zimní zahradu VERANDA

Markýzy zimní zahrady VERANDA jsou typem střešní markýzy. Chrání před slunečními paprsky světlíky, průsvitné střechy, zimní zahrady a všechny druhy prosklených přístavků, které jsou pokryty rovnou nebo šikmou plochou.

Místnosti zimní zahrady jsou velmi dobrým způsobem, jak získat další prostor pro relaxaci, plynule propojující dům se zahradou. Tento prostor je nejen doplňkovým místem k odpočinku, ale také efektivním architektonickým postupem, který umožňuje vytvořit originální a zelené místo po celý rok. Velmi často nám během chladných měsíců chybí svěží zeleň jara. Prosklená zimní zahrada může být oázou vegetace a relaxace. Navíc v něm můžete pěstovat i exotičtější rostliny.

Kvůli prosklení je ale třeba takovou místnost pečlivě chránit proti slunci. Zatímco v zimě je příjemně teplo, na konci jara a v létě se vnitřní teplota stává nesnesitelnou. Takové místo nemůže připomínat skleník. Domněnkou má sloužit k relaxaci a nemůže v ní být horko. Ideálním řešením je použití textilních rolet Veranda, které efektně zastíní celou plochu střechy, a přitom působí velmi stylově a esteticky. Textilní rolety Veranda slouží k zastínění velkých a rovných ploch (horizontálních i diagonálních). Veranda na střeše

Vlastnosti markýz Veranda

Markýza Veranda chrání povrch střechy a udržuje příjemnou teplotu uvnitř místnosti. Klimatizační jednotky se často instalují do zimních zahrad a markýza tohoto typu snižuje spotřebu klimatizace, a tím snižuje náklady na energie.

Úspora energie je proto jednou z hlavních výhod markýz Veranda. Interiéry typu zimní zahrady jsou velmi působivé - jak zvenčí, tak i zevnitř. Vyžadují však klimatizaci, zvláště když kvůli změně klimatu jsou léta velmi horká a vysoké teploty přetrvávají až do pozdních nočních hodin.
na podzim. Vodorovný střešní kryt účinně chrání před přehříváním a snižuje tak nutnost spouštění klimatizace.

Velmi důležitou předností je také vysoká kvalita a funkčnost markýz Veranda. Konstrukční prvky jako: kazeta, vedení a spodní nosník jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku a opatřeny práškovým nástřikem, díky čemuž je jejich povrch chráněn před škodlivými účinky UV záření a působením faktorů jako je déšť nebo vítr. To má za následek dlouhé zachování estetiky krytu. Samotná látka se také vyznačuje vysokou kvalitou zajišťující její odolnost a speciální napínací systém umožňuje látce pracovat na rovných i šikmých plochách.

Markýza Veranda je kombinací efektního zastínění prosklených místností s jednoduchou a estetickou strukturou. prosklený střešní systém

Typy

Markýzy Veranda nabízené v prodejně Knall lze instalovat uvnitř i vně zimních zahrad; ovládání je čistě elektrické. Výrobek je vybaven speciálními hliníkovými montážními držáky umožňujícími rychlou a snadnou montáž.

Markýzy mohou pokrýt velké plochy prosklených střech, možná je i modulární instalace. Zabudovaný systém napínání látky udržuje své napnutí i při velké ploše, díky čemuž vyvinutá markýza neztrácí na estetice. Kazeta je horizontální, ale systém funguje v jakémkoli úhlu sklonu. Celá konstrukce je vyrobena z kvalitního hliníku odolného vůči povětrnostním vlivům a barevná paleta látek je široká. Umožňuje zvolit potah k barvě fasády (pokud je markýza instalována venku) nebo ke stylu dekoru (pokud je markýza instalována uvnitř), a zachovat tak vkusný vzhled budovy či interiéru.

Výrobek je vybaven možností použití automatiky počasí, která umožňuje řídit množství dopadajícího světla.

Dodatečné informace

Jak měřit
Markýzy Veranda slouží k ochraně prosklených střech, světlíků apod. Vyrábějí se ve specifických rozměrech. Můžete je však modulárně kombinovat a pokrýt tak odpovídající plochu.

Jak vybrat barvu
Markýzy Veranda se používají například v takzvaných zimních zahradách, jejichž prosklené střechy je nutné účinně chránit proti slunci. Vzhledem k funkci, kterou mají plnit, je jejich barva zvolena tak, aby ladila jak s barvou fasády budovy, tak se stylem interiéru místnosti, které mají chránit před sluncem.

Jak sestavit
Vzhledem k tomu, že markýzy Veranda pokrývají prosklené plochy, je lepší pověřit jejich montáží odbornou firmu. Pokyny k vlastní montáži naleznete na našem webu na kartě Pokyny k montáži.

Jak čistit
Markýzy Veranda jsou specifickým typem krytů určených k zakrytí prosklených střech instalovaných na jejich vnitřní nebo vnější straně. Vzhledem k jejich udržování v čistotě je lepší pověřit firmu, která se tím zabývá profesionálně.