Dveřní sítě proti hmyzu

Dveřní moskytiéry jsou složitější systémy moskytiér. Máme rolované a plisované moskytiéry, stejně jako dveřní moskytiéry amerického typu na rámu, které se otevírají jako dveře.

Dveřní sítě proti hmyzu

Dveřní moskytiéry – vlastnosti

Dveřní moskytiéry jsou neuvěřitelně praktické kryty, které spolu s okenními sítěmi komplexně ochrání domy nebo byty před vytrvalým hmyzem. S nástupem jara a rostoucími teplotami se hmyz stává obzvláště aktivním, zejména v blízkosti vodních ploch, lesů a dalších zelených ploch (a také v městských prostorách). Krásné počasí vybízí k otevírání oken a balkonových dveří, ale mnozí z obav před „invazí“ nezvaných hostů omezují větrání svých pokojů (zejména večer) na naprosté minimum. Praktické dveřní moskytiéry pro ně tvoří nepřekonatelnou bariéru. To znamená, že nemusíte volit mezi zavřenými balkonovými nebo terasovými dveřmi a zhasínáním světel.

Díky tomuto nekomplikovanému krytu můžete otevřít všechny dveře dokořán a užívat si svěží vánek chladného vzduchu. Speciální síťovaná struktura zajišťuje, že do ní nepronikne jediná moucha, komár nebo menší hmyz. To výrazně zvyšuje komfort relaxace doma, a to nejen. Pamatujte, že hmyz přenáší mnoho nebezpečných bakterií, které snadno pronikají do jídla, kam přistávají nezvaní hosté. Další věc, hmyzí jed může u mnoha lidí způsobit alergie. V závažnějších případech může blízký kontakt se včelou nebo jiným hmyzem vést k anafylaktickému šoku, což je život ohrožující stav. Bohužel mnoho lidí se o své alergii dozví až po bodnutí. Místo riskování je lepší zvolit jednoduchou, ale osvědčenou ochranu.

Na rozdíl od chemických insekticidů a repelentů proti hmyzu nejsou moskytiéry pro obyvatele rušivé ani nebezpečné a jsou téměř 100% účinné. Za zmínku také stojí, že díky husté síťované vazbě fungují jako „bouřkové dveře“ ve větrných a deštivých dnech.

dveřní moskytiéra na míru

Moskytiéry – vlastnosti

Jak dveřní moskytiéra brání hmyzu ve vstupu do místnosti? Je to jednoduché – otvory pletiva jsou tak malé, že do nich nepronikne ani malý hmyz. Jejich rozměry jsou 1x1 mm, mluvíme tedy o téměř mikroskopických otvorech.

Jak bylo dosaženo tak husté vazby? Je to díky použití extrémně tenkých šňůr ze skleněných vláken. O pevnost tohoto prvku se není třeba obávat – u dveřních moskytiér prodávaných v obchodě Knall je síťovina chráněna vrstvou PVC. Použití ochranné vrstvy se promítá do neuvěřitelné odolnosti. Žhnoucí slunce, silný déšť, poryvy větru – žádný z těchto faktorů nevyděsí moskytiéry ve dveřích.

Profily dveřních sítí proti hmyzu jsou vyrobeny z hliníku. To se promítá do extrémně nízké hmotnosti (což výrazně usnadňuje instalaci), odolnosti proti poškození a korozi. Díky tomu jsou kryty prodávané v obchodě Knall neuvěřitelně odolné vůči plynutí času. I po mnoha letech vypadají atraktivně a plně plní svou funkci.

Za zmínku stojí, že dveřní síť proti hmyzu vytvoří účinnou bariéru bránící hmyzu vnikání do místností, pouze pokud je správně přizpůsobena rozměrům dveřního otvoru, do kterého bude instalována. S ohledem na to se nezaměřujeme na univerzální, ale na specializovaná řešení. Sítě proti hmyzu, které prodáváme, vyrábíme na míru, podle pokynů poskytnutých zákazníkem při zadávání objednávky.

Moskytiéry - typy

Moskytiéry dokážou ochránit balkonové a terasové dveře, ale lze je instalovat i před vchodové dveře. V prodejně Knall nabízíme několik typů dveřních krytů, takže si každý zákazník může vybrat řešení, které nejlépe vyhovuje jeho potřebám. Dostupné systémy zahrnují:

  • Sítě proti hmyzu do křídlových dveří,
  • Plisované dveřní moskytiéry.

První z těchto řešení funguje jako doplňkové dveře, otevírající se v opačném směru než vlastní dveře (v případě balkonových a terasových dveří - ven). Tato praktická moskytiéra na bázi hliníkových profilů je vybavena masivními panty a praktickým madlem. Díky tomu skvěle funguje při každodenním používání.

síť proti hmyzu na balkonové dveře

Každý, komu záleží na úspoře místa, by měl zvážit instalaci moskytiéry na plisované dveře. Tento model funguje perfektně i s velmi velkými dveřními otvory (až 4 metry). Je to díky promyšlenému systému skládání - při otevírání se síťovina složí do harmoniky a zcela se schová do bočního profilu. Nízký práh průjezdu nijak nebrání.

Všechny nabízené dveřní moskytiérové systémy nebrání použití dveří. Kryty chrání před hmyzem, kdykoli je to nutné, zatímco když chce uživatel projít otvorem dveří, moskytiéru lze otevřít, srolovat nebo složit jedním pohybem.