Fasádní rolety - venkovní protisluneční ochrana

« Zpět na blog

Fasádní rolety jsou moderním a stylovým typem krytů instalovaných na vnější stranu oken. Obvykle jsou spojeny s velkými, prosklenými budovami, nicméně fasádní rolety se stále častěji používají v soukromých domech. Je to dáno především tím, že jejich konstrukce je lehká a jednoduchá, díky čemuž dokonale ladí s různými architektonickými styly. Navíc jsou skvělým řešením pro velká zasklení a ta jsou v současné době v moderní výstavbě mimořádně módní.

V čem spočívá jedinečnost fasádních rolet? Ve skutečnosti se to skrývá v jejich názvu. Fasádní žaluzie fungují stejně jako klasické vnitřní žaluzie, to znamená, že díky jejich konstrukci můžeme vhodným nastavením lamel regulovat proudění světla do místností.

Fasádní rolety v praxi
Fasádní žaluzie lze instalovat do budov ve výstavbě nebo do budov již užívaných. U hotových staveb se doporučují přisazené fasádní okenice , u rozestavěných - podomítkové .

Jelikož se jedná o vnější kryt, jsou při výrobě použity pouze materiály splňující nejvyšší požadavky na kvalitu; navíc jsou tepelně fixovány. Musí odolávat různým povětrnostním vlivům (intenzivnímu slunci, větru, dešti, krupobití, sněhu atd.), aby neztratily estetický vzhled a nehyzdily stavbu. Lamely (horizontální lamely žaluzií) jsou vyrobeny z profilovaného hliníku a mohou mít tvar písmene C nebo Z. Volba tvaru samozřejmě závisí na designu budovy a na tom, co k ní bude lépe pasovat.

Lamely žaluzií se ovládají elektricky pomocí dálkového ovládání. Princip jejich fungování je stejný jako u vnitřních žaluzií. V závislosti na denní době, intenzitě slunce nebo úhlu jeho dopadu lamely nakláníme tak, aby se do místností dostalo jen tolik světla, kolik potřebujeme. To je důležitá výhoda fasádních žaluzií – proudění přirozeného světla zajišťují pouze některé typy venkovních žaluzií a do této skupiny patří fasádní žaluzie. Díky přílivu slunce do místností můžete volně fungovat. Zároveň je po úplném zakrytí lamel objekt účinně chráněn proti vytápění v létě a proti tepelným ztrátám v zimě. Je ovlivněna airbagem vytvořeným mezi okenní tabulí a pancířem rolety.

Estetika budovy
Fasádní žaluzie, stejně jako všechny kryty na www.knall.com.pl, vyrábíme na míru. Proto je snadné je přizpůsobit individuálnímu projektu. Volba tvaru lamel (lamelů) umožňuje zvýraznit vzhled fasády zvenčí; s úplně spuštěnými žaluziemi.

Výběr se týká i barvy a šířky lamel. Paleta barev byla zvolena tak, abyste si mohli snadno vybrat barvu, která odpovídá designu fasády. Stejně tak diferenciace šířky lamel má usnadnit přizpůsobení fasádních rolet vzhledu budovy tak, aby to celé vzájemně ladilo a hotový projekt působil esteticky.

Blog

Také zkontrolujte.

Styl látkových rolet

Styl látkových rolet

Materiálové rolety patří do skupiny vnitřních okenních krytů. Nepochybnou výhodou tohoto typu krytu je schopnost dodat interiéru...

Více »

Všechny články a tipy »