Okenní dekorace na Vánoce

« Zpět na blog

Prázdniny se kvapem blíží a jako každý rok je provází velký shon. Vaření, pečení, shánění a balení dárků, nákup vánočního stromečku – vše připravit tak, abyste od 24. prosince mohli začít slavit výjimečný čas Vánoc s rodinou.

Příprava na Vánoce znamená i tvorbu vánočních ozdob. Při zdobení oken je třeba vzít v úvahu nejen jejich velikost, ale také styl a barvu ostatních dekorací umístěných v domě - vše by mělo ladit, jinak může nastat efekt zbytečného přetěžování a chaosu.

Při tvorbě vánočních ozdob na okno jsou nejlepší klasiky: snítky jehličnanů, břečťan, jmelí nebo sušené květiny, ale i ovoce pozdního podzimu - divoká růže, hloh nebo brusinka. Plus svíčky, cetky a šišky. Velmi dobře zde poslouží i jedlé ozdoby, tedy perníčky, a skořicové tyčinky a anýz. Tento typ kombinace nejen krásně vypadá, ale také krásně voní (zvláště pokud použijeme vonné svíčky).

V předvánoční nabídce obchodů je výběr rákosí velmi velký a snadno si vyberete něco ve správné barvě. Dekorace si můžete připravit i sami a přitom si užít spoustu zábavy.

Barvení vánočních ozdob
Bílá – souvisí se zimou a sněhem. Toto je volba pro lidi, kteří mají rádi klasiku, jednoduchost a minimalismus. Harmonicky se kombinuje s jinými barvami.

Zlatá - hodí se jak do klasického, tak do moderního stylu. Přemíry této barvy je však třeba se vyvarovat, tuto barvu lze kombinovat například s průhledným sklem.
Červená - vánoční klasika. Má schopnost vytvářet klima plné tepla, ale zároveň působí velmi energicky.
Příroda - béžová a hnědá, ale také medová barva a tmavší, tlumená zelená. Volba pro lidi, kteří si cení tradice a vyhýbají se moderně ve vánoční výzdobě.
Pastely - světlo a vytváří jedinečnou, jemnou atmosféru. Hodí se ke skandinávskému, rustikálnímu i klasickému stylu.
Zelená a červená - jedinečná kombinace vytvářející téměř slavnostní tradici. Určitě něco pro zastánce nadčasových řešení.
Stříbrná - ušlechtilá a elegantní barva. Musíte s ním být opatrní, protože může vytvořit chladné klima; kombinovat se zeleným nebo tmavým dřevem.
Fialová - barva rafinovanosti a elegance. Bude se hodit do klasických i modernějších interiérů.
Bílá a červená - oblíbená kombinace ve vánočních dekoracích. Bílá doplňuje červenou, rozzáří ji a vytváří jedinečné duo.
Modrá - méně často se používá ve vánočních dekoracích. V kombinaci s bílou a stříbrnou pomáhá vytvářet zimní scenérii.
Dámy a pánové

U příležitosti blížících se Vánoc vám přejeme vše nejlepší, klid a šťastné chvíle strávené s vašimi nejbližšími.

V nadcházejícím novém roce 2019 si splňte své sny a splňte své plány.
Knall tým


Blog

Také zkontrolujte.

vánoční dekorace

vánoční dekorace

Výzdoba vašeho domova je velmi příjemnou součástí vánočních příprav. Díky tomu už dávno před Vánocemi začínáme pociťovat jejich jedinečnou atmosféru....

Více »

Dekorativní vánoční závěsy

Dekorativní vánoční závěsy

Vánoce se kvapem blíží. Všude můžete vidět vánoční ozdoby a světýlka. Začala první výroba vánočních perníčků. My jsme...

Více »

Velikonoční dekorace na okna

Velikonoční dekorace na okna

Velikonoce se blíží. Pomalu začínáme přemýšlet o dekoracích. Symboly, které zdůrazňují zvláštní vánoční náladu. Každý rok jsou velikonoční dekorace také...

Více »

Všechny články a tipy »