Interiér 2019 - co je nového

« Zpět na blog

Začátek roku 2019 je čas, abychom si ověřili, jaké trendy se budou uplatňovat v interiérovém designu. Začátek roku je nejlepší čas podívat se, co se změní a co zůstane. Móda pro interiérové dekorace se také mění - stojí za to je znát, protože začátek roku je často dobou plánování změn vzhledu domů / bytů. Pamatujte, že trendy jsou velmi často jen inspirací, kterou nemusíme reprodukovat 1: 1. Přizpůsobme je velikosti interiéru a především tomu, co se nám nejvíce líbí, v čem se cítíme dobře.

Interiér 2019 - co je nového

Rok 2019 s sebou přináší spoustu změn. Tyto změny jsou však spíše modifikacemi, novinkami, které mají obměňovat styly, které už známe a máme rádi. Proto bude i nadále vládnout jednoduchost, funkčnost a příroda. Světlo a prostor. To vše však bude zpestřeno novými tvary, barvami a texturami. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější změny.

Co se změnilo

Tvary. Tvary dlaždic se budou měnit, dosud jsme si užívali čtyřúhelníky nebo šestiúhelníky, které nyní vstupují do světa trojúhelníků. Moderní dlaždice jsou trojúhelníkové dlaždice bez vzorů. Vzory nejdou úplně, ale změní se jejich charakter. Na dlaždicích v klasických tvarech budou velké a asymetrické, přesahující prostor jednoho talíře.

Následné změny se týkají prvků interiérového designu, konkrétně nábytku. Zde se objeví zaoblené obrysy. Oblé tvary se objeví ve svátečních sestavách a v doplňcích jako jsou konferenční stolky, židle, křesla, stolky.

Barvy. Na tomto místě máme největší změny – intenzivnější barvy jsou asi nejdůležitějším trendem roku 2019. Méně časté jsou jednobarevné interiéry, kterým dominuje bílá nebo šedá. A nejde jen o doplňky, ale i stěny – v moderním obývacím pokoji nebo ložnici by člověk měl mít vyhrazenou intenzivní barvu. Barvy však budou stále odkazovat k přírodě: především to budou zelená a modrá a jejich odstíny.

Kuchyně jsou také barevnější; nábytková čela pomalu přestanou být bílá a lakovaná do vysokého lesku a budou barevná a matná: tmavě modrá, tmavě zelená a dokonce kaštanová nebo černá. Pokud jde o kuchyni, dojde k malým změnám v materiálech pracovních desek; světlý kamenný mramor a žula budou stále více nahrazovány černým mramorem, tmavým křemenem, leštěným betonem a teracem.

Styl. Rok 2019 je dobou míchání stylů, jejich zpestření s ostatními a nástupu nových trendů. Stále platí skandinávský styl: příroda, prostor, světlo, funkčnost. Objevují se v něm však nové prvky, přírůstky z jiných zdrojů, které zpestřují ten klasický skandinávský. Takzvané scandi-boho, charakteristické vzorovanými koberci, barevnými doplňky, rostlinami, dřevěným nábytkem s viditelnými prstenci, bílými stěnami. Scandi-boho je v celku velmi podobné klasickému skandinávskému, protože je založeno na přírodních materiálech, díky čemuž jsou oba vzájemně vkusné. Na základě minimalistického skandinávského stylu je také nový nordic, který klade na vybavení funkčnost a útulnost. Nové jsou vzorované tapety a povrchové úpravy v černé a matné barvě. Důležitým prvkem je zde také podlaha, ta má být ze světlého přírodního dřeva. V roce 2019 budou inspirace interiérového designu čerpány také z art deco, vrátí se tedy symetrické a geometrické tvary, charakteristické textury materiálů a design.

Blog

Také zkontrolujte.

Hliníkové žaluzie - co je nového

Hliníkové žaluzie - co je nového

Hliníkové žaluzie kupujeme i nadále, protože i přes jejich samozřejmou funkčnost, tedy účinnou ochranu interiéru před nadměrným slunečním zářením a...

Více »

Všechny články a tipy »