Módní vánoční ozdoby 2019

« Zpět na blog

Přichází zvláštní čas Vánoc. Čas, kdy se čas na chvíli zpomalí. Dům v těchto pár dnech v roce dokáže zcela změnit svou atmosféru. Nejen vzhledem, ale i klimatem. Voní vánočním stromečkem a vánočními pokrmy, ale také něčím slavnostním a neurčitým.

Se změnou vzhledu souvisí dekorace, které mají podtrhnout sváteční náladu. Chceme, aby byly výjimečné, stejně jako je výjimečný čas, kdy je připravujeme. Objevují se symboly související s časem Vánoc. Společné jmenovatele odkazující k tradici jsou spojeny s akcenty určité moderny. Co je tedy v roce 2019 nejmódnější?

barvy
Začněme vánočním stromečkem. Nadčasový symbol, strom, který často zaujímá ústřední místo v rekreačním domě. V roce 2019 stále kraluje živý a voňavý les. Pokud se však rozhodneme pro umělou, stává se stále více módní bílá.

Vánoční stromeček už máme, teď přejdeme k tomu nejdůležitějšímu – jak ho ozdobit. Zde jsou letošní trendy. Na zeleném vánočním stromečku se stále nejčastěji objevují bílé, červené, stříbrné a zlaté ozdoby. Dosud byla nejklasičtější kombinace zlatá a červená. Zlaté ozdoby, hvězdičky nebo řetízky tuto sezónu doprovází černé, tmavě modré nebo smaragdové ozdoby. Bílé a stříbrné barvy zase dokonale ladí s interiéry zařízenými v minimalistickém a moderním stylu. Velmi módní jsou letos také ručně vyráběné dekorace; vyrobené z papíru nebo háčkování (prolamované).

Stále častěji se v návrzích objevuje i vintage styl. To je něco pro milovníky dekorací uložených léta někde na půdě nebo ve sklepě. Ozdoby jsou pak barevné, často je sbírají různé generace; každý s nimi může mít spojenou zajímavou historku. Pokud volíme umělý stromek, v nabídce jsou často bílé vánoční stromky, často s imitacemi sněhu nebo námrazy na jehličí.

barvy jsou nejen vánoční stromeček, ale i různé druhy ozdob objevující se doma nebo na svátečním stole. Nejklasičtější duo je samozřejmě zelená (tmavší, lahvová) a červená. Letos se ale v dekoracích stále častěji objevují tmavé barvy, mezi které patří námořnická modř, kobalt, smaragd a černá kombinovaná především se zlatou, ale také bílá, červená a stříbrná. Nejedná se však o glamour a sytost, ale spíše o eleganci a jemnost v detailech. Objevují se i zajímavé materiály: přírodní len, samet nebo kamenina. A samozřejmě svíčky v barvách, které ladí s celým dekorem.

Vánoce provází klasické dekorativní motivy; Vánoční stromky, sněhové vločky nebo hvězdy. V této sezóně jsou však prvky, které nejsou spojeny s obdobím dovolených, např. umělé peří zdobící ozdoby nebo girlandy.

Příroda
Kromě hotových dekorací v návrzích na Vánoce, bytové dekorace máme i ty, které vytvořila příroda. Patří sem sušené plátky pomeranče, hvězdičky anýzu, zdobené perníčky, šišky, jmelí a větvičky jehličnanů. Z větví jehličnanů nebo jmelí si můžete vyrobit krásné vánoční ozdoby. Zelený vánoční stromeček ozdobte šiškami a perníkem. K tomu svíčky a máme jedinečnou náladu. Kromě originálního vzhledu máme také jedinečnou vůni, která vychází z přírodních dekorací.

K nadcházejícím Vánocům přejeme našim klientům vše nejlepší a hodně štěstí.

Ať nadcházející Nový rok 2020 přinese jen dobré časy.

Knall tým

Blog

Také zkontrolujte.

Doplňky v interiérovém designu

Doplňky v interiérovém designu

Způsob, jakým zařizujeme naše interiéry, můžeme spojovat především s návrhy dekoratérů, módními styly a změnami v zařizování našich domů a...

Více »

Dekorace a zakrytí oken

Dekorace a zakrytí oken

Téma stínění oken je stále aktuální. Hlavní důvody jsou v módě a funkčnosti. Způsob stínění oken je...

Více »

Všechny články a tipy »