Elegantní závěsy v interiéru

« Zpět na blog

Téma interiérového designu zůstává vždy aktuální. Neustále se v něm objevují nová a zajímavá vlákna. Úpravy stylů, nové materiály a jejich textury, změny barev a doplňků... To vše znamená, že pokud jde o způsoby, jakými můžeme interiérový design zařídit, o nudě nemůže být ani řeč. Zejména na začátku roku, kdy se objevují čerstvé informace o nových trendech. Někde v dálce je vidět jaro, a to je nejlepší čas na změnu uspořádání vzhledu domu.

Jedním z nejžhavějších trendů, který pokračuje i na začátku roku 2020, je móda přírodních doplňků. To podporuje mimo jiné silné zaměření designérů na ekologii v použitých materiálech, doplňcích a nábytku, které mají být stále častěji renovovány. Tímto způsobem vznikají skutečné dekorativní skvosty.

Záclony dokonale zapadají do tohoto trendu. Jsou vyrobeny z materiálů identických s římskými roletami, které jsou již nějakou dobu považovány za jeden z nejlepších doplňků pro minimalistické, moderní způsoby úpravy interiéru. Tento způsob stínění oken se doporučuje především v domech / bytech s větším prostorem, aby nedominovaly místnostem a nesnižovaly jejich optické zmenšení. Vzhledem k tomu, že výběr barev a masivnosti materiálů, ze kterých jsou závěsy šity, je velmi velký, výběrem lehké a lehké látky získáme dekoraci, která se bude hodit i v menších interiérech.

Materiály a barvy
Závěsy fungují velmi dobře v každé domácí místnosti. Můžeme si vybrat z mnoha barev a textur látek, a proto se snadno přizpůsobí funkcím domácích místností; být ozdobou a zároveň chránit interiér před sluncem.

Místnosti, jako je kuchyně nebo obývací pokoj, potřebují hodně slunečního světla, v horkých dnech tlumené. Zde si můžete vybrat závěsy z lehkých a průhledných látek. Budou chránit před sluncem, ale zároveň dům prosvětlí. Navíc si můžete vybrat světlé barvy, které dodají interiéru prostor. Taková kombinace umožní použití závěsů i v o něco menších místnostech.

Silnější a masivnější materiály se zase budou hodit pro funkce spojené především se zastíněním interiéru. Dobře poslouží například v ložnicích nebo dětských pokojích, tedy tam, kde by mělo být přes den, během horkého počasí co největší chládek a v době nočního klidu tma. Rozsáhlé barvy usnadňují jejich sladění s uspořádáním jednotlivých místností a dětské pokoje mohou být plné barev.

Záclony - novinka v internetovém obchodě Knall
Sledováním nových trendů v doplňování vzhledu moderních interiérů jsme rozšířili nabídku prodejny Knall o závěsy. Látky v této produktové skupině jsou stejné jako u římských rolet - můžete si vybrat jemnější, průsvitné látky, imitující záclony. Můžete se rozhodnout i pro masivnější materiály, které umožňují zastínění místností, nebo se rozhodnout pro obě řešení s přizpůsobením tloušťky materiálu funkci místnosti. Široká škála barev vám umožní zvolit jednotné barevné schéma, které ladí s bytovým dekorem, bez ohledu na tloušťku látky.

Vysoce kvalitní látky a volány činí závěsy velmi atraktivním vzhledem a uspořádáním. Na výběr jsou tři systémy: závěsy na trubkové garnýže, na stropní kolejnice a Mikroflex, tedy malé plastové háčky všité do látky.

Záclonové systémy jsou skvělým řešením pro doplnění designu moderních, minimalistických interiérů, kde jsou přírodní doplňky důležitým prvkem dekoru.

Blog

Produkty, které by vás mohly zajímat

Také zkontrolujte.

Doplňky v interiérovém designu

Doplňky v interiérovém designu

Způsob, jakým zařizujeme naše interiéry, můžeme spojovat především s návrhy dekoratérů, módními styly a změnami v zařizování našich domů a...

Více »

Všechny články a tipy »