Dřevěné žaluzie - jedinečný charakter interiéru

« Zpět na blog

Téma interiérového designu se často objevuje ve speciálních časopisech, které se mu věnují, na webových stránkách, kde jsou prezentována různá řešení v oblasti bytového zařízení, a všude tam, kde hledáme inspiraci v interiérovém designu.

Toto je téma, které bude vždy aktuální. Za prvé proto, že v něm budou vždy změny. Vždy se bude řídit módou, novými trendy, novými materiály, dekoracemi, tedy vším, co má schopnost dodat interiéru charakter. Existuje však i druhý důvod. Mnohem důležitější. Domov je jedinečné místo, kde odpočíváme, bavíme se, trávíme čas s přáteli a rodinou, kde vyrůstáme a kde vidíme, jak rostou naše děti. Mění se to s námi a to odráží náš charakter. Trendy v interiérovém designu mohou být vodítkem, ale domov je především o lidech. Spojíme-li tyto dvě věci, jasně vidíme, proč nám dekorace interiéru dělá tolik potěšení. Díky tomu vzniká zcela unikátní prostor.

Proto bychom se neměli bát míchat styly, čerpat z nich nějaké podobnosti a vytvářet něco vlastního. Nezapomínat na zachování určitého společného jmenovatele, který zabrání vzniku chaosu. Takovým jmenovatelem mohou být přírodní materiály. Dřevo, látky, proutí, kámen. Příroda je jedinečná a má schopnost dát prostoru něco zvláštního. Navíc je univerzální; Bude to fungovat dobře, pokud preferujeme modernu, a bude to fungovat dobře, pokud jsme fanoušky klasiky.

Dřevěné žaluzie - jedinečný kryt
Dřevěné žaluzie jsou vyrobeny z přírodního dřeva. Díky tomu skvěle doplní interiéry, jejichž společným znakem je jemná atmosféra, nikoli však bez osobitého charakteru. Dřevěné jsou nejen lamely (horizontální lamely), ale také jejich pouzdro a ovládací knoflík. Celek působí mimořádně estetickým dojmem. K tomu, že dřevěné žaluzie pěkně splývají s okenním prostorem, napomáhá i to, že si můžete vybrat šířku lamel. Na výběr jsou tři různé možnosti: 25 mm, 50 mm a 65 mm. Užší lamely fungují velmi dobře v menších oknech, širší zase s větším zasklením. To je důležité, když vezmete v úvahu rozdíly ve velikostech oken a často i jejich nestandardní velikosti. Nemusíte se bát toho, že byste tento typ krytu ne všude namontovali. Šířka lamel a rozměry celé okenice se volí podle velikosti okna - v internetovém obchodě Knall jsou všechny kryty vyráběny na míru.

Barevná paleta také přispívá k tomu, že dřevěné žaluzie se budou hodit do interiérů s jiným stylem. Lze vybrat přírodní odstíny dřeva; od světlejších po tmavé. Vybrat si můžete i bílou nebo černou.

Montáž a použití
Jako všechny vnitřní kryty se dřevěné žaluzie montují do okenního prostoru. Splývají s jeho prostorem bez efektu zahlcení interiéru a jeho hmotnosti. Způsob montáže však závisí na šířce lamel. Důvodem je hmotnost žaluzií, čím širší lamely, tím budou těžší. Žaluzie, jejichž lamely jsou široké 25 mm, se montují na stěnu nebo na rám okna. Vedení bočních žil zamezuje vyčnívání lamel ze skla při montáži na rám okna. Rolety o šířce 50mm a 65mm lamel se zase montují na stěnu nebo strop.

Pokud jde o zachování úhledného vzhledu dřevěných žaluzií, stačí je otřít suchým měkkým hadříkem s prostředkem na ošetření dřeva a jednou za čas to celé přetřít vlhkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě s pečovatelský agent. Poté vytřete do sucha.

Na co byste si při výběru tohoto typu žaluzií měli dát pozor, je místo jejich použití. Doporučuje se, aby se nejednalo o prostor vystavený vlhkosti, např. okno kuchyně nebo koupelny. Pokud mají být dřevěné žaluzie umístěny na takovém místě, musíte se postarat o větrání místností. V opačném případě může vlhkost zničit dřevo.

Blog

Produkty, které by vás mohly zajímat

Také zkontrolujte.

Podzim se dívá skrz vaše okna

Podzim se dívá skrz vaše okna

Takže podzim je tady, nemůžete rozložit čas a zabránit tomu, aby léto odešlo. Je ale letošní podzim opravdu tak špatný? Počasí vás možná nezkazí -...

Více »

Moderní dům - moderní okna

Moderní dům - moderní okna

Změny, změny, změny ... Příjemná nebo ne součást našich životů. Dnes to bude velmi příjemné, protože souvisí s domácím zdobením a interiérem...

Více »

Všechny články a tipy »